środa, 03 kwiecień 2019 14:20

Informacja o Zebraniu

ZAWIADOMIENIE O ZEBRANIU WŁAŚCICIELI LOKALI

WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH UL. WIELICKA 40 i 42 w WARSZAWIE

(Zgodnie z Art.30 Ustawy o Własności Lokali)

 

Data i godzina: CZWARTEK, 09 maja 2019 r., GODZ. 19:00

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 33, ul. Cieszyńska 8

Sprawozdanie z działalności Zarządu za 2018 rok, sprawozdania finansowe za 2018 rok, plan gospodarczy na 2019 rok oraz wszystkie pozostałe materiały zostaną do Państwa przesłane na 2 tygodnie przed Zebraniem.

UPRZEJMIE PROSIMY WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI LOKALI APARTAMENTÓW „PRZY KRÓLIKARNI” O UCZESTNICTWO W ZEBRANIU.  Państwa uczestnictwo w głosowaniach jest bardzo ważne we wspólnym procesie decyzyjnym.

 

Zarządy Wspólnot Mieszkaniowych Apartamentów „Przy Królikarni” ul. Wielicka 40 i 42 w Warszawie

apartamenty logo

wtorek, 16 październik 2018 17:43

ZDALNY ODCZYT LICZNIKÓW WODY I CIEPŁOMIERZY

 

 marker 

Informujemy, że zgodnie z uchwałami właścicieli wymieniono wszystkie liczniki wody oraz ciepłomierze w lokalach.  Nowe liczniki posiadają nakładki radiowe i w celu ich odczytania nie będzie konieczności wejścia do lokalu.  Liczniki są ważne przez kolejne 5 lat, a nakładki radiowe przez kolejne 10 lat.  

 

Liczniki będą odczytywane w grudniu.

Właściciele, którzy nie udostępnili swoich lokali lub nie było możliwości wymiany licznika w ich lokalu z powodu zabudowy, będą rozliczani ze średniego zużycia mediów we wspólnocie.

 

wtorek, 04 wrzesień 2018 05:57

Informacja o sprzedaży udziałów w Centrum Rekreacyjnym

 

 WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE SPRZEDAŻY UDZIAŁÓW W CENTRUM REKREACYJNYM

 

Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim właścicielom apartamentów, a szczególnie tym, którzy nie posiadają jeszcze udziałów we wspólnym centrum rekreacyjnym, że deweloper GTC oferuje pozostałe udziały w centrum rekreacyjnym na sprzedaż właścicielom apartamentów przy ul. Wielicka 36, ​​38, 40 i 42 dla następujących warunkach:

  • Cena za jeden udział wynosi 1 zł netto;
  • Każdy udział jest wolny od zadłużenia, tj. Wszystkie koszty związane z poprzednimi remontami są rozliczane przez GTC i nie są odpowiedzialnością kupującego;
  • GTC przygotowuje niezbędną dokumentację i pokrywa wszystkie koszty notarialne;
  • Każda transakcja i podpisanie niezbędnych dokumentów notarialnie może się odbyć w uzgodnionym terminie w biurze Zarządu Apartamentów Przy Krolikarni.

Po przeniesieniu tych udziałów, pierwotna koncepcja własności centrum rekreacyjnego i związane z tym podejmowanie decyzji przez właścicieli mieszkań Przy Krolikarni jest bliskie ukończenia.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej oferty, można skontaktować się z Zarządem Wspólnoty lub przedstawicielem sprzedawcy, radcą prawnym Panią Lucyną Sewruk-Sadownik, e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon (22) 16 60 773.

 

PROSZĘ MIEĆ NA UWADZE, że współwłaściciele centrum rekreacyjnego, członkowie ich gospodarstwa domowego i ich najemcy korzystają z niższych abonamentów rocznych, miesięcznych lub wejść jednorazowych.  Od 1 stycznia 2017 r. różnica w cenie pomiędzy udziałowcami a tymi którzy nie posiadają udziałów w przypadku rocznego członkostwa wynosi 480 PLN. W przypadku dwóch rocznych osób dorosłych różnica wynosi 600 PLN, a za jedną wizytę różnica wynosi 10 PLN mniej.  Również miesięczne członkostwa są mniej kosztowne dla udziałowców.

piątek, 08 wrzesień 2017 08:34

Informacja dla dłużników

Zarząd Wspólnoty przypomina, że został upoważniony stosownymi uchwałami oraz Ustawą o Własności Lokali do windykacji zaległych płatności.  Zarząd ma prawo do podejmowania działań wobec dłużników już od pierwszego dnia, w którym powstaje zadłużenie.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą Art. 15.1 , zaliczki płatne są z góry do dnia 10 każdego miesiąca bez wezwania. 

W związku ze znacznym zadłużeniem niektórych właścicieli wobec Wspólnoty, po uzyskaniu odpowiedniej opinii prawnej, Zarząd Wspólnoty postanowił zaprzestać świadczenia dodatkowych usług, takich jak aktywne chipy wejściowe do budynków i piloty garażowe, domofony, obsługa przez ochronę, obsługa gości, odbieranie paczek i przesyłek pocztowych, sprzątanie miejsc garażowych  właścicielom i najemcom mieszkań, których dług przewyższa niewielkie zadłużenie.  Zadłużenie dwu lub trzymiesięczne jest traktowane jako znaczny dług.  

Usługi dodatkowe zostaną ponownie uruchomione po spłacie całości zadłużenia.  Do czasu spłaty, dłużnicy mogą dostać się do budynku recepcją główną lub korzystając z domofonu dzwoniąc bezpośrednio do stanowiska ochrony z garażu lub innego wejścia do budynku.  Ochrona nie będzie informowała właścicieli ani najemców o wizytach gości.  Po gościa należy zjechać samemu i otworzyć mu drzwi wejściowe.   

Z poważaniem

Zarząd Wspólnoty

środa, 06 wrzesień 2017 17:29

Informacja o przekształceniu prawa wieczystego użytkowania w prawo własności-stan prawny na wrzesień 2017

Informacja o przekształceniu prawa wieczystego użytkowania w prawo własności-aktualizacja na wrzesień 2017 [doc]

Informacja o przekształceniu prawa wieczystego użytkowania w prawo własności [PDF]

wtorek, 01 sierpień 2017 09:49

Administrator Wspólnot Mieszkaniowych

Informujemy, że od 1 sierpnia 2017 roku Administracją Wspólnot Mieszkaniowych zajmować się będzie Pani Patrycja Nowak-Długoszewska.

KONTAKT EMAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

wtorek, 01 sierpień 2017 07:53

Prace konserwacyjne

Od dnia 1 lipca 2017 roku prace konserwacyjne koordynowane są przez Pana Marka Laskowskiego oraz wykonywane wraz z konserwatorami: Panem Grzegorzem Paczóskim i Panem Romanem Nowickim.