wtorek, 31 marzec 2020 08:42

ZAWIADOMIENIE W SPRAWIE ZEBRANIA WŁAŚCICIELI

 

Wobec zaistniałej sytuacji epidemiologiczno-sanitarnej, zaleceń wydawanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Kancelarię Rady Ministrów, publikowanych na stronach internetowych www.gov.pl/web/koronawirus, a w szczególności zamknięcia placówek oświatowo-wychowawczych, zakazania zgromadzeń, odwołania spektakli i pokazów, informujemy, że zebranie w 2020, mimo obowiązku wynikającego z treści art. 30 ust. 1 pkt 3 ustawy o własności lokali nie zostanie na razie zwołane*.

Zgodnie z oświadczeniem resortu Ministerstwa Rozwoju, przełożenie zebrania na termin późniejszy, umożliwiający jego prawidłową i bezpieczną organizację, nie podważy ważności podjętych na nim uchwał.

 

                                                                               Zarząd Wspólnoty Wielicka 40 i 42

                                                                  

* Podstawa prawna:

- ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych,

- ustawa z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali,

- ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny

 

INFORMACJA W SPRAWIE ZAMKNIĘCIA CENTRUM REKREACJI

Ze względu na ciągłe ryzyko zakażenia koronawirusem i związane z tym zalecenia organów ds. zdrowia publicznego nasze wspólne Centrum Rekreacji pozostaje nieczynne do odwołania.   Ponowne otwarcie CR będzie poprzedzone zaleceniami organów zdrowia publicznego. W tej sytuacji zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców jest najważniejsze.

W trakcie zamknięcia CR, aktualnie przeprowadzamy coroczną konserwację techniczną urządzeń basenowych już w kwietniu, aby nie zamykać obiektu w późniejszym czasie celem wykonania tych prac.

Zarząd Centrum Rekreacji

czwartek, 30 styczeń 2020 16:54

Remont klatek schodowych-Klatka pokazowa Wielicka 40C

 

         

Szanowni Mieszkańcy,

Rozpoczęliśmy remont klatek schodowych we Wspólnotach Wielicka 40 i 42.  W tym celu zleciliśmy architektowi, Panu Markowi Góreckiemu (http://mgforma.pl/wp/) stworzenie nowoczesnej koncepcji, spójnej z pozostałymi częściami budynku tj. charakter budynku, korytarze, recepcja, otoczenie, ale także odpowiadającej istniejącej aranżacji klatek (posadzki, zielone balustrady, kolor wind, drewnopodobna okleina drzwi, szary kamień na poziomie 0 i 1 - są to elementy, które na tym etapie muszą pozostać w obecnej kolorystyce, ponieważ ich wymiana bądź malowanie wiązałyby się z bardzo dużymi nakładami inwestycyjnymi -malowane są proszkowo lub należą do stałych elementów budynku lub właścicieli-drzwi wejściowe)

W styczniu wykonano remont klatki pokazowej na Wielickiej 40C (4 piętra), który objął swym zakresem:

  • Malowanie ścian i sufitów na kolor biały
  • Malowanie ścian na półpiętrach oraz przy windach na kolor szary
  • Montaż listew ozdobnych/wykańczających przy suficie na poziomie 0
  • Montaż numeracji pięter-nowoczesne cyfry aluminiowe w kolorze satynowym
  • Zawieszenie abstrakcyjnej grafiki na półpiętrach spójnej z kolorystyką i wystrojem klatki schodowej**
  • Modernizacja oświetlenia*

*Montaż oświetlenia z czujkami ruchu na całej klatce schodowej wraz z wymianą modułów awaryjnych:

-na całej klatce zamontowano jednolitą barwę światła w kolorze neutralnym

-nad windami zamontowano stałe oświetlenie LED podświetlające wejście do wind o mocy 5W

-przed windami zamontowano nowoczesne oprawy kubełkowe LED o mocy żarówek 6W*3 (jeśli uznają Państwo, że oświetlenie jest zbyt mocne docelowo można zmniejszyć źródło światła na 3W*3)
-na półpiętrach pozostawiono obecne oświetlenie ze względu na kompleksowy koszt wymiany i konieczność projektu oświetlenia awaryjnego (dołożono czujki ruchu) o mocy 28W (do modernizacji)

-na poziomie 0 wymieniono oświetlenie w korytarzach i korytarzykach do garażu na moduły LED z czujkami ruchu-moc 12W

-wyczyszczono kompleksowo panele oświetleniowe w windach i wymieniono żarówki w windach nad panelami na kolor neutralny

**Grafika na klatkach będzie spójna, aczkolwiek tematycznie inna na każdej klatce. 

Kolejne etapy:

Wkrótce zaproponujemy Państwu kilka koncepcji zmiany okleiny drzwi wejściowych do lokali na nową i przeprowadzimy ankietę.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wizyty na klatce 40C i oceny na własne oczy oraz do zgłaszania swoich uwag do Administracji (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub do Zarządu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w ciągu 7 dni.

Do niniejszej wiadomości załączamy projekt wizualizacji przygotowany przez architekta, a także aktualne zdjęcia po wykonaniu remontu.

Zarząd Wielicka 40 i 42

 

czwartek, 21 listopad 2019 12:29

Informacja o przekształceniu prawa wieczystego użytkowania w prawo własności

plakat 29 page 001 

piątek, 01 listopad 2019 08:51

Usługi księgowe

Od 1 listopada 2019 usługi księgowe dla Wspólnot świadczy Pan Artur Legięć.  Wszelkie informacje księgowe dotyczące rozliczeń i sald Państwa lokali można uzyskać pod nr telefonu +48 505 398 088  lub kontaktując się na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

wtorek, 16 październik 2018 17:43

ZDALNY ODCZYT LICZNIKÓW WODY I CIEPŁOMIERZY

 

 marker 

Informujemy, że zgodnie z uchwałami właścicieli wymieniono wszystkie liczniki wody oraz ciepłomierze w lokalach.  Nowe liczniki posiadają nakładki radiowe i w celu ich odczytania nie będzie konieczności wejścia do lokalu.  Liczniki są ważne przez kolejne 5 lat, a nakładki radiowe przez kolejne 10 lat.  

 

Liczniki będą odczytywane w grudniu.

Właściciele, którzy nie udostępnili swoich lokali lub nie było możliwości wymiany licznika w ich lokalu z powodu zabudowy, będą rozliczani ze średniego zużycia mediów we wspólnocie.

 

wtorek, 04 wrzesień 2018 05:57

Informacja o sprzedaży udziałów w Centrum Rekreacyjnym

 

 WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE SPRZEDAŻY UDZIAŁÓW W CENTRUM REKREACYJNYM

 

Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim właścicielom apartamentów, a szczególnie tym, którzy nie posiadają jeszcze udziałów we wspólnym centrum rekreacyjnym, że deweloper GTC oferuje pozostałe udziały w centrum rekreacyjnym na sprzedaż właścicielom apartamentów przy ul. Wielicka 36, ​​38, 40 i 42 dla następujących warunkach:

  • Cena za jeden udział wynosi 1 zł netto;
  • Każdy udział jest wolny od zadłużenia, tj. Wszystkie koszty związane z poprzednimi remontami są rozliczane przez GTC i nie są odpowiedzialnością kupującego;
  • GTC przygotowuje niezbędną dokumentację i pokrywa wszystkie koszty notarialne;
  • Każda transakcja i podpisanie niezbędnych dokumentów notarialnie może się odbyć w uzgodnionym terminie w biurze Zarządu Apartamentów Przy Krolikarni.

Po przeniesieniu tych udziałów, pierwotna koncepcja własności centrum rekreacyjnego i związane z tym podejmowanie decyzji przez właścicieli mieszkań Przy Krolikarni jest bliskie ukończenia.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej oferty, można skontaktować się z Zarządem Wspólnoty lub przedstawicielem sprzedawcy, radcą prawnym Panią Lucyną Sewruk-Sadownik, e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon (22) 16 60 773.

 

PROSZĘ MIEĆ NA UWADZE, że współwłaściciele centrum rekreacyjnego, członkowie ich gospodarstwa domowego i ich najemcy korzystają z niższych abonamentów rocznych, miesięcznych lub wejść jednorazowych.  Od 1 stycznia 2017 r. różnica w cenie pomiędzy udziałowcami a tymi którzy nie posiadają udziałów w przypadku rocznego członkostwa wynosi 480 PLN. W przypadku dwóch rocznych osób dorosłych różnica wynosi 600 PLN, a za jedną wizytę różnica wynosi 10 PLN mniej.  Również miesięczne członkostwa są mniej kosztowne dla udziałowców.

piątek, 08 wrzesień 2017 08:34

Informacja dla dłużników

Zarząd Wspólnoty przypomina, że został upoważniony stosownymi uchwałami oraz Ustawą o Własności Lokali do windykacji zaległych płatności.  Zarząd ma prawo do podejmowania działań wobec dłużników już od pierwszego dnia, w którym powstaje zadłużenie.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą Art. 15.1 , zaliczki płatne są z góry do dnia 10 każdego miesiąca bez wezwania. 

W związku ze znacznym zadłużeniem niektórych właścicieli wobec Wspólnoty, po uzyskaniu odpowiedniej opinii prawnej, Zarząd Wspólnoty postanowił zaprzestać świadczenia dodatkowych usług, takich jak aktywne chipy wejściowe do budynków i piloty garażowe, domofony, obsługa przez ochronę, obsługa gości, odbieranie paczek i przesyłek pocztowych, sprzątanie miejsc garażowych  właścicielom i najemcom mieszkań, których dług przewyższa niewielkie zadłużenie.  Zadłużenie dwu lub trzymiesięczne jest traktowane jako znaczny dług.  

Usługi dodatkowe zostaną ponownie uruchomione po spłacie całości zadłużenia.  Do czasu spłaty, dłużnicy mogą dostać się do budynku recepcją główną lub korzystając z domofonu dzwoniąc bezpośrednio do stanowiska ochrony z garażu lub innego wejścia do budynku.  Ochrona nie będzie informowała właścicieli ani najemców o wizytach gości.  Po gościa należy zjechać samemu i otworzyć mu drzwi wejściowe.   

Z poważaniem

Zarząd Wspólnoty

wtorek, 01 sierpień 2017 09:49

Administrator Wspólnot Mieszkaniowych

Informujemy, że od 1 sierpnia 2017 roku Administracją Wspólnot Mieszkaniowych zajmować się będzie Pani Patrycja Nowak-Długoszewska.

KONTAKT EMAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

wtorek, 01 sierpień 2017 07:53

Prace konserwacyjne

Od dnia 1 lipca 2017 roku prace konserwacyjne koordynowane są przez Pana Marka Laskowskiego oraz wykonywane wraz z konserwatorami: Panem Grzegorzem Paczóskim i Panem Romanem Nowickim.